JÓGA

JÓGA - JÓGOVÁ TERAPIE

 HORMONÁLNÍ JÓGA 

RESTORATIVNÍ JÓGA

Jóga pro děti (6—9 let)
Junior Fly Yoga (10+)
Jóga pro seniory (65+)

RESTORATIVNÍ JÓGA


Regenerace a péče o tělo na fyzické i energetické úrovni. Rozvíjí pružnost a sílu, pomáhá ztišit mysl, navazujete hlubší spojení se sebou, harmonizuje tělo a mysl. Má účinky jako aktivnější styly jógy, avšak působí na hlubší úrovni. Pozice jsou delší, mají čas proniknout hlouběji do tělesných soustav včetně mysli. Restorativní jóga je hluboce uvolňující "pasivní" praxí, pozicím se odevzdáváme po dobu 5—20 min. Je to terapie ze zranění, traumatu, strachu, emočního zranění, přepracovanosti, nemoci... Napravuje neduhy současné uspěchané doby. Pomůcky — podložka, bolster, deka, joga blok, pásek atd. jsou pro Vás připravené ve studiu.JÓGA PRO DĚTI (6—9 let)

Lekce dětské jógy jsou vedeny zábavnou a hravou formou. Cvičením jógy se děti učí poznávat lépe své tělo, jóga má vliv na správné držení těla, lepší spánek, soustředění, rozvoj fantazie a učí úctě k sobě samému, ale i k okolí. Do lekce zařazujeme ZÁBAVNĚ rehabilitační cviky (páteř, chodidlo atd.). Jednoduché jógové pozice učíme děti pomocí říkanek, písniček a pohádek, kdy nám pomůže i jejich nekonečná fantazie, cvičení samozřejmě prokládáme běháním a dováděním


JUNIOR FLY YOGA (10+)

D-Yogi Fly je velice zábavné cvičení ve vzdušné síti. Vzdušné sítě umožňují široké využití od funkčního tréninku přes akrobacii až po jedinečnou relaxaci. Jóga ve vzduchu má pozitivní účinky na fyzický i duševní stav, posiluje svaly celého těla, zvyšuje pohyblivost a flexibilitu, tvaruje postavu. Působí na dekompresi páteře, hydratuje klouby, max.imálně okysličuje a stimuluje produkci endorfinu v mozku. Dodává vitalitu, uvolňuje duševní a fyzická napětí, podporuje trávení a činnost střev. Je vhodná pro všechny věkové kategorie.


JÓGA PRO SENIORY (70+)

principy zdravého pohybu

Jóga pro seniory je přizpůsobena starším věkovým kategoriím, je zaměřena na individuální potřeby a možnosti každého klienta. Cvičení je vedeno v klidném tempu, výuka jednotlivých pozic je dle principů zdravého pohybu a prolíná se s dechovými cvičeními. Každá lekce je zakončena příjemnou relaxací. Prospívá kloubům, protahuje a posiluje svaly, zlepšuje celkovou stabilitu těla a uvolňuje mysl. Příležitost naučit se lépe naslouchat svému tělu.

JÓGA - JÓGOVÁ TERAPIE

je vhodná pro ty, kteří chtějí nalézt klid, soustředění, metodické naučení jógových pozic a zejména "srovnat" páteř. Jak pružnou máme páteř se zrcadlí jak do fyzického tak i do našeho duševního zdraví. Jedná se o jógu pro zdravá záda, pracujeme s principy zdravého pohybu. Cvičení je v pomalejším tempu, využívá ásán, dechových technik a krátkých meditací z klasické hatha jógy. Probíráme drženi těla a pohyb dle vývojové kinezioligie a poté aplikujeme do jógových pozic. Zdravé provedení jógových pozic je dáno fyziologickým postavením v kloubech, vychází z vývojové kineziologie (náš přirozený pohybový vývoj) a využívá globální pohyb. Rozvíjíme reflexní zapojení hlubokého stabilizačního systému těla.  Nenásilně a bez přetěžování nastavujeme tělo do jógových pozic, respektujeme přirozený rozsah pohybu.  Důležité je vyvolat program vzpřímení, který je člověku vrozený.  Napřímená páteř je nezbytným předpokladem pro cvičení pránajámy, koncentrace a meditace. Každá poloha je tedy v konečném pojetí meditační polohou. Cvičením stimulujeme mozek, měníme řízení a tím obnovujeme správné pohybové vzorce. Mnohonásobným opakováním pohybů ve správném nastavení řešíme funkční poruchy hybného aparátu. Cílem kurzu je naučit se vnímat a poznávat své tělo jako fungující harmonický celek, který se projevuje pohybem. Pravidelným cvičením dospějeme k vnitřní harmonii, spokojenosti, jsme sami sebou a více si důvěřujeme. Čeká Vás trpělivá práce na sobě, která Vám přinese umění naslouchat svému tělu a reagovat na jeho potřeby, což vede k dosažení vitality a Vaší celkové psychické pohody. Získáte větší kontrolu nad smysly a zvýšíte Vaše fyzické a duševní vědomí.

VITÁLNÍ ŽENA -

HORMONÁLNÍ JÓGA


Terapeutická forma jógy směřující ke stimulaci metabolismu a harmonizaci hladiny hormonů. Jedná se o přírodní léčbu vycházející z kundalini jógy, tibetských technik práce s energii a hatha jógy. Kurz je zaměřený výhradně na ženy a vyladění ženské energie. Začíná relaxací a pokračuje speciálními ásánami s dýcháním do reprodukčních orgánů. Celý kurz je zaměřený zejména na dech a techniky, které umožňují přesné vedení energií v těle tak, aby se postupně vyrovnala hladina hormonů a došlo k ideálnímu harmonickému vyladění v celém organismu. Vše je propojeno jemnými ásanami, mudrami a bandhami. Součástí každé lekce ženské jógy je i uvolňování kyčlí a delší závěrečná relaxace. Tato forma jógy pomáhá harmonizovat reprodukční orgány vyrovnáváním hormonálních hladin v těle, pomůže např. při nepravidelné nebo bolestivé menstruaci, při problémech s početím, zlepší průběh klimakteria, nespavost, deprese, emocionální nestabilitu... Celkově harmonizuje.


Iveta Bartošová
679 05 Křtiny 253 /  tel.: 608 625 293/ e-mail: jogalisen@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!